Dlaczego stosowanie kremu do opalania jest ważne?Wraz z nadejściem lata, temat ekspozycji na słońce staje się szczególnie istotny. Po spędzeniu kilku godzin w okresie wiosenno-letnim możesz nie tylko się opalić, ale też poparzyć. Aby temu zapobiec, wystarczą kremy do opalania (duży wybór na stronie www.bee.pl) nakładane przed ekspozycją na słońce. W tym artykule powiemy o tym, jak stosować kosmetyki z filtrem i jakie są ich zalety.

Jaką rolę odgrywa słońce w naszym życiu? 

Światło słoneczne jest dla człowieka niezbędne. To właśnie pod jego wpływem w naszym ciele rozpoczyna się synteza witaminy D. Jednak Słońce to nie tylko zalety, ponieważ jest też źródłem szkodliwego dla organizmu promieniowania ultrafioletowego. Jakie to ma skutki dla skóry? Pozbawia jej nawilżenia, rozkłada kolagen, a także zmniejsza zawartość kwasu hialuronowego. Z tego powodu długotrwałe przebywanie pod promieniowaniem UV prowadzi do efektu fotostarzenia.

Kremy do opalania — dlaczego powinno się ich używać? 

Podczas częstego i długotrwałego przebywania na słońcu występuje przede wszystkim zwiększona suchość skóry i zmiany naczyniowe, co w efekcie tworzy zmarszczki. To są jednak konsekwencje tylko estetyczne. Nieodpowiedzialne przebywanie na słońcu, bez kremu do opalania, stwarza niebezpieczeństwo rozwoju czerniaka. To pociąga za sobą nawet zagrożenie dla życia. Właśnie z tego powodu zawsze powinno stosować się kremy przeciwsłoneczne, które świetnie sobie radzą z ochroną przed słońcem.

Jak działają kremy do opalania z SPF?

Kremy do opalania z filtrem przeciwsłonecznym, działają korzystnie na skórę za sprawą obecności w nim filtrów nie tylko fizycznych, ale i chemicznych.

Do najczęściej występujących należą”

– Tlenek cynku, czyli związek z wysokim stopniem ochrony przed promieniami UV, które ma szerokie spektrum działania. Odgrywa też rolę zmniejszającą produkcję głębokich rodników w skórze.
– Dwutlenek tytanu jest to substancja z wysokim współczynnikiem odbicia. Jest bezpieczny ponieważ nie powoduje alergii 

Te i inne składniki po aplikacji na skórę tworzą cienką warstwę, która nie przepuszcza promieni UV, a także chroni przed negatywnym ich wpływem na nasze ciało i zdrowie.